داکتاپمجله سلامت و پزشکیتفاوت سایت با سایت ساز
داکتاپ
نویسنده:
داکتاپ
لایک کردن
اشتراک گذاری
تفاوت سایت با سایت ساز


مدت هاست سوالات زیادی در مورد انواع سایت و تفاوت سایت با سایت ساز از داکتاپ پرسیده می‌شود و ما تصمیم گرفتیم مطالبی در این باره برای پزشکان عزیز گرد آوری کنیم. سایت ها چند دسته هستند، به دلیل وجود زبان های مختلف برنامه نویسی تعاریف متعددی هم از سایت ها وجود دارد. همان طور که می دانید بسیاری از زبان های برنامه نویسی دیگر منسوخ شده اند و کسی از آنها استفاده نمی کند، اما برخی در گذشته می مانند و اصرار به استفاده از همان تکنولوژی های قدیمی را دارند. 

با یک مثال کاملا واقعی توضیح می دهیم، فرض کنید در حال حاضر ترند روز تکنولوژی ری اکت و نود است و با استفاده از آن برنامه نویسان توانسته اند، هر امکانی را که یک پزشک برای طراحی سایت پزشکی و ارتباطات خود در سطح کشور و بین المللی نیاز دارد را طراحی و کد نویسی کنند اما هنوز عده ای مصرف کننده در بکارگیری زبان های برنامه نویسی دیگر تاکید دارند. 

در واقع متخصصان برنامه نویسی در داکتاپ یک سایت ساز با به روز ترین امکانات طراحی کرده اند که به صورت تخصصی برای جامعه پزشکان کاربرد دارد.

سایت ساز چیست؟

سایت ساز در واقع ابزاری است که بدون نیاز به کد نویسی و دانش و مهارت برنامه نویسی امکان طراحی یک سایت یا اصطلاحا وب سایت را به شما می دهد. پیش تر وقتی از طراحی یک سایت هر چند ساده و بدون امکانات حرف می زدیم بدون اختیار یک مهندس IT را با سیستمی پیشرفته فرض می کردیم اما با استفاده از سایت ساز افراد بدون هیچ دانشی می توانند یک وب سایت داشته باشند همچنین سایت ساز انتخابی هوشمندانه برای داشتن یک CMS است. مانند دیگر ابزارهای ساده سازی، سایت ساز هم ابزاری می باشد که کد نویسی شده برای هرچه راحت تر و سریع تر کار کردن و به ما کمک می‌کند تا یک سایت را بسازیم، ویرایش و مدیریت کنیم. سایت ساز درست ترین و منطقی ترین نامی است که برای این CMS در نظر گرفته شده چرا که برای مدیریت محتوای هر سیستم، نیاز به متخصص هایی داریم تا آن را برای فعالیت مورد نظر کد نویسی کنند، از این رو سایت ساز در واقع یک CMS است که پیش تر توسط متخصصان برنامه نویسی، طراحی و به مرحله اجرا رسیده.

سایت ساز اختصاصی برای پزشکان


وقتی کلمه سایت ساز را سرچ کنید متوجه خواهید شد که انواع سایت سازهای ایرانی و خارجی در حال فعالیت هستند که برای همه زمینه ها کاربرد دارند؛ این اتفاق خوبی نیست همه زمینه یعنی خدماتی، فروشگاهی و حتی آموزشی در یک سایت ساز گنجانده شده اند، در نتیجه داکتاپ تصمیم گرفت به صورت تخصصی سایت سازی را فقط و فقط برای جامعه پزشکان طراحی کند تا سایت ساز طراحی شده توسط داکتاپ در سطح جهانی قابل استفاده باشد. داکتاپ توانسته به صورت تخصصی تکنولوژی روز را در جهت منافع پزشکان و بیماران به کار گیرد و سایتی با امکانات کامل و ویژه را طراحی کند که حتی بتواند مطب و کلینیک پزشکان را نیز پوشش دهد.

 

جدا از تفاوت سایت با سایت ساز شباهتی بسیار مهم نیز بین سایت و سایت ساز داکتاپ وجود دارد اینکه شما در ظاهر هر دو CMS یک سایت با امکانات مورد نظر را مشاهده می کنید و مخاطب سایت پزشکان که اصولا بیماران هستند نمی دانند از یک سایت ساز استفاده شده یا هفته ها چندین متخصص این سایت را طراحی کرده اند تنها چیزی که می بینند این است بسیار ساده و راحت توانسته اند با پزشک معالج خود ارتباط برقرار کنند.

برتری سایت ساز نسبت به سایت


سایت سازها روند طراحی سایت پزشکی و بطور کلی سایت ها را بسیار ساده کرده اند چرا که با شناخت جامعه ای که از آن استفاده می کنند و بررسی نیاز هایشان اطلاعاتی را جمع آوری کرده و به صورت پیش فرض در سایت ساز قرار داده اند که این خود یک فرآیند کد نویسی بسیار گسترده است اما کار را برای کسی که سایت ساز را خریداری خواهد کرد بسیار ساده می کند به این صورت که صاحبان کسب و کار با تغییرات اندکی مثل آپلود لوگو، تغییر ظاهر سایت و یا بارگذاری محتوای متنی و تصویری در زمینه فعالیت مورد نظر آن هم بدون هیچ گونه دانش فنی سایت را از آن خود کرده و بهینه می کنند.

تفاوت سایت با سایت ساز در داکتاپ 


شاید برای شما هم جالب باشد برای اینکه یک متخصص برنامه نویسی طراحی سایت پزشکی را انجام دهد هفته ها یا شاید ماه ها باید زمان صرف کند که یک سایت را از صفر تا مرحله طراحی ظاهری برساند، البته در این مرحله برای طراحی ظاهری و آنچه در سایت های مختلف به چشم ما می آید نیز به متخصصین دیزاین و محتوا احتیاج می یابد پس کاری بسیار زمان بر و هزینه بردار است. آیا شما به عنوان یک پزشک حاضر به انجام چنین روند طولانی و هزینه برداری هستید؟ مسلما جواب شما خیر است و با توجه به تفاوت سایت با سایت ساز تصمیم به انتخاب سایت ساز خواهید گرفت. پس داکتاپ همه این کارها را برای شما به صورت آماده و از پیش تعیین شده در سایت سازی ویژه پزشکان در نظر گرفته است.  با کلیک روی سایت ساز داکتاپ کلیه اطلاعات لازم درباره خرید بهترین سایت ساز ویژه جامعه پزشکان را دریافت خواهید کرد.

 

 

به دنبال دریافت مشاوره از بهترین پزشکان هستید؟در کوتاه ترین زمان با بهترین پزشکان مشاوره بگیرید.پیشنهاد بهترین متخصصان
دیدگاه ها
اینجا محل درج سوالات پزشکی نیست. به این منظور از قسمت مشاوره استفاده کنید.
ali معرفتی
27 Dey 1400
هویییییییییییییییییییییییا
ali معرفتی
27 Dey 1400
هایییییییییییییییییییییییییییییییییاه